Site Rengi

ÇALIŞKAN OKUL

TRAFİK HAFTASI ŞİİRLERİ

Caliskan Okul

 

5 TANE ŞİİRİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.

 

10 TANE SÖZÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.

Trafik Haftası Şiirleri ve Sözleri Özel Videomuz:

 

TRAFİK HAFTAS

Trafik haftası etkinlikleri ilkokuldan liseye kadar her kademede büyük bir titizlikle kutlanmalıdır. Çünkü çocuklar okula başladıkları an en basit seviyede okul servisleriyle, yaya geçitleriyle, trafik ışıklarıyla trafik etkileşimin içine giriyorlar. Trafik bilincini hissettirme ve oluşturmak için ilgili kurumlar koordinasyon sağlanarak nitelikli etkinlikler gerçekleştirilmelidir.

Bu bilincin oluşmasına yardımcı olmak için öğretmen ve öğrencilerimiz için en güzel trafik haftası şiirlerini derledik. Ayrıca bu haftaya özgü sözleri de paylaştık. Bu sözler sınıf ortamında tartışılarak Bu haftanın kazanımlarını çocuklara ulaştırabilme adına güzel ve etkili beyin fırtınaları, fikir jimnastikleri yapılabilir.

Yıllar geçtikçe trafik büyük bir önem kazanmaktadır. Kazanılan bu önem trafik ile bir şekilde etkileşim halinde olan her birey için trafik eğitiminin gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Ki bu doğrultuda tüm okullarımızın programlarında kendine yer edinmiştir. 4. Sınıfta Trafik Güvenliği dersi ile bu kavramlarla bilgisel olarak tanışan öğrenciler, ileriki yıllarda İlk Yardım dersleri ile müfredat bazında yeni konu ve becerilerle tanışmaktadır.

Trafiğin en önemli unsuru insandır. Modern dünyada şehir düzenindeki yaşantılarımızda evden dışarı çıktığımız anda kendimizi trafik ile etkileşim halinde buluyoruz. O yüzden en basit seviyede okul öncesi eğitimde çocuklarımız trafik ışıkları ile tanışarak hayat meselesi trafik kurallarına renkli bir giriş yapmış oluyorlar. Bu trafik ışıklarını ve belli başlı temel trafik levhalarını küçük yaşlarda özümseyen ve hisseden çocuklar son derece önemli bir kavramı hayatlarına tatbik etme ve uygulama adına büyük bir adım atmış oluyorlar.

Güvenli bir hayat için trafik bilgisi çok önemlidir. Sadece araç sürücüleri için değil yayalar için bile uyulması gereken kurallar söz konusudur. Bu kurallar ile yollar üzerindeki hareketlerimizin otokontrolü sağlanmış oluyor ve can kaybı ile yaralanmalara neden olabilecek olayları tedbiri alınarak önüne geçilmiş olunuyor. Bu kuralların önemli bir maddesi trafik işaret ve levhalarıdır. Bunların anlamalarını sadece ehliyet sınavına girerken değil sosyal hayatın içerisinde trafik ile etkileşim halinde bulunduğumuz sürece bilmek zorundayız.

Çocuklar için Trafik polisleri her zaman ilgi çekici olmuştur. Bu haftanın eğitimleri çerçevesinde en yakın emniyet kuruluşlarıyla yapılabilecek bir işbirliği çocuklar için trafik farkındalığı kazandırma ve belli başlı trafik kuralları kavrama adına önemli bir etkinlik olabilir.

(İlerleyen zamanlarda bu konularla ilgili görsel videolarımız olacaktır. )

Bu hafta kazanımlarını çocuklar için eğlenceli bir duruma getirecek bir diğer öneri de sınıf ve okul ortamında örnek olayları canlandırmak, mini dramalar gerçekleştirmek olabilir. Duyuşsal beceriler de işin içine girerse son derece kaliteli ve özgün öğrenme ortamları oluşturulabilir. Bu tip öğrenme ortamında da özgün fikirler üretilerek belki de yepyeni trafik projeleri için fikir dünyamızda parıldamalar olabilir.

Sonuç olarak TRAFİK HAYATTIR. Çok yüzeysel bir şekilde anlattığımız bu haftayı daha da ayrıntılı maddelerle işlemek sizin elinizdedir. Yıl içerisinde ilgili konularda küçük bilgi sunumlarıyla trafiğin hayatımızın bir parçası olduğu gerçeğini güncel tutabilirsiniz.YouTube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın: 
ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN.  
 
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Aybüke Sultan dedi ki:

    Trafik haftası için harika içerikler hazırlamışsınız. Eğitimciler için son derece özgün bir eğitim sitesi olmuş.

    1. Caliskan Okul dedi ki:

      İlginize teşekkür ederiz. Beğendiğinize sevindik. Trafik haftasına dair özgün içeriklerimizin yararlı olmasını temenni ediyoruz.

BİR YORUM YAZ