Site Rengi

ÇALIŞKAN OKUL

ATATÜRK HAFTASI 10 KASIM ŞİİRLERİ

ATATÜRK HAFTASI 10 KASIM ŞİİRLERİ


10 Kasım Şiirlerini İndirmek İçin tıklayın

 
10 Kasım Şiirleri Özel Videomuz:

 

 

Atatürk sevgisi ülkemiz sınırlarına sığmayıp dünyalara taşan bir sevgi.

Ülkemizde eşsiz lider Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma etkinliklerini 10-16 kasım tarihleri arasında ülkemizin dört bir köşesinde düzenliyoruz.

Ne mutlu bize ki Atatürk gibi bir liderimiz var. Çocuklarımız örnek bir hayat modeli sunma adına başka ülkeler bizim kadar şanslı olmayabilir. Elbette toplumlarda yazarlar, şairler ikana önderleri ve nice fikir işçileri çıkmış. Ama onların bile parmakla gösterdiği , takdir ettiği bir liderdir Atatürk. İşte o yüzden Atatürk çok farklıdır, bambaşkadır. Bir çok ülkenin bile kıskandığı bir önderdir. Ki tarihe altın harflerle yazılan o abide şahsiyet Anadolu’nun geleceğine yön vermiş, adeta yepyeni bir medeniyetin kapılarını açmıştır. Çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma adına yerinde saymaya başlayan bir toplumu düşmekten kurtarmış, doğu-batı arasında sıkışıp kalmış bir milletin kendi şarkısını söylemesine sebep olmuştur. Zaten genlerimizde olan özgürlüğe düşkünlük damarlarımıza taze kan pompalayarak bir dirilişin öncülüğünü yapmıştır.

O’nu tanımak ve tanıtmak çok önemlidir. Sadece mili bayramlar ve anma haftalarında değil, eğitim ve sosyal hayatımızın her adımında hala ondan bir şeyler öğrenmeye devam ediyoruz. Onun bizlere, ülke geleceğine bıraktığı en büyük miras olan Cumhuriyet’e sahip çıkmak gayesiyle çok çalışıyoruz, ona olan vefa duygularıyla zamanımızın en iyisi olmak için ülkemize değer katmak için çabalıyoruz.

Her 10 Kasım’da hüznümüzü tazeliyoruz. Bayrakları yarıya indiriyoruz. Şiirlerle sesleniyoruz Ona. Onun sevdiği şarkıları söyleyerek, dinleyerek teselli buluyoruz. Her 10 Kasım’da bir yıl daha özlüyoruz Onu.

Fikirleriyle, devrimleriyle yaşıyor. Zaman onu hep haklı çıkarıyor. Ülkemizin sınırsız güneş kaynağı O. Yolumuzu aydınlatıyor gece gündüz.

Ya o olmasaydı? Ne olurdu ülkenin hali. Kim giderirdi bu dağınıklığı? Kim tekrar milli bir ruh aşılardı, tükenmiş yorulmuş bir milleti ayağa kaldırırdı. Borçluyuz O’na şüphesiz. Her yeni doğan bebek O’na teşekkür etmek borcuyla doğuyor. Bizim borcumuzsa ilk fırsatta bunu gerçekleştirmek. Ülkenin kaderini ilmek ilmek dokunuşlarıyla değiştiren o büyük başkanı ağaç yaş iken öğretmeli, yavrularımızı tanıştırmalıyız. O’nunla.

Peki ya resimleri. Bayrağın yanında ne de güzel duruyor. Sıcak tebessümü ile her zaman yanımızdaymış hissi uyandırıyor minik yüreklerimizde. O’nun hatırasını yaşatırcasına dört elle sarılıyoruz dersimize, işimize. O’nun emanetine sahip çıkmak bunu gerektiriyor çünkü. Çalışmak, bu güzel ülke için çalışmak. Bu fedakâr, millete layıkıyla hizmet edebilmek. İyiliğin peşinden koşmak, kötülüğü boğmak hep ondan öğrendik. Biliyoruz ki çağdaş uygarlığın anahtarı onun inkılaplarında onun ileri görüşlü düşüncelerinde.

O’nu anan beş tane şiir paylaşıyoruz sizlerle. Her yıl olduğu gibi bu yılda sevgiyle, saygıyla ve en önemlisi minnetle anacağız Atamızı. Şiirler, şarkılar, piyeslerle özlemimizi tazeleyeceğiz.
O’nun gibisi bir daha gelmedi. Özlüyoruz!

YouTube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın: 
ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN.  
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ