Site Rengi

ÇALIŞKAN OKUL

HAKKIMDA

Merhaba Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler ve Kıymetli Veliler,

Branşım olan Sınıf Öğretmenliği alanında bireysel bazda yaptığım ve arşivlediğim çalışmalarımı değişen ve gelişen eğitim-öğretim programlarıyla güncelleyerek eğitim camiasıyla paylaşmak için sosyal medya platformuna katılmış bulunmaktayım.

Bilgi çağında yaşadığımız günümüzde teknoloji önemli bir araç konuma gelmiştir. Yakın yüzyıla kadar bilgiye ulaşmak çok da kolay değildi . Ayrıca elde edilen bilgilerin güvenirliği de ayrı bir sorundu. Okullar, aile bireylerin eğitim seviyeleri arkadan gelen kuşakların sorularını bir yere kadar cevap verebiliyorlardı. O zamanların internetini de kütüphaneler ve toplumun önde gelen eğitim insanları oluşturuyordu ki -onlara ulaşmak şimdiki kadar kolay değildi.

Günümüzde bilgiye ulaşmak oldukça kolaylaştı. Kitaplar dolusu kütüphaneler bir tıkla önümüze geliveriyor. Bu imkanla beraber maalesef bilgi kirliliği kavramı da hayatımızda kapladığı yer itibariyle büyümeye başladı. Günlük hayatın iş koşuşturmalarında ebeynler çocuklarının internet alışkanlıklarını yeterince kontrol edemeyebiliyorlar. İşte bu durumu biz de kendimize bir görev adlederek, öğrencilerin sanal alemde durabilecekleri bir kanal oluşturma istedik. İnanıyoruz ki internet dünyasında eğitim ile ilgili sitelerin sayıları arttıkça çocuklarımıza olumsuz örnek kazandırabilecek sosyal mecraların sayısı azalacak. Çocuklarımızı internete daha bir güvenle emanet edebileceğiz.

Ağaç yaş iken eğilir atasözünü özümsemiş bir “Çalışkan Okul” olarak ilkokul içeriklerimizle çocuğunuzun sağlam bir temel üzerine geleceğini inşa etmesine yardımcı olmak istiyoruz.

Eğitime değer katmak için çıktığımız bu yolda desteklerinizi bekliyorum.

Saygılarımla,
Yenilikçi Sınıf Öğretmeni
İsmail Çalışkan