Site Rengi

ÇALIŞKAN OKUL

KIZILAY HAFTASI ŞİİRLERİ

KIZILAY HAFTASI ŞİİRLERİ

Kızılay Haftası şiirlerini indirmek için burayı tıklayın.


Kızılay Haftası Şiirleri Özel Videomuz:

 

 
Kızılay’ın tarihi cumhuriyet öncesine dayanır. İlk Kurulduğunda yaralı askerlere yardım etkinliği ile ilgili faaliyetleri olan Kızılay ilerleyen zamanlarda toplumu daha da kucaklayacak yardım faaliyetlerinde bulunmuştur. Savaşlarda geçici hastaneler kurmuş, deprem, sel yangın vb. doğal afetlerde barınma ve aş çadırları ile mağdur olan vatandaşlarımızın yardımına koşmuştur.

Son yıllarda ise Kızılay deyince aklımıza kan ver, hayat kurtar sloganı gelmekte. Ülkemizin çeşitli noktalarına kurdukları kan merkezleri ile bir çok insanın hayatına dokunmuştur ve bir çok hayata da can vermeye devam etmektedir.

Kızılay’ın yaşamımızı anlamlandıran bu faaliyetleri sadece ülkemizde sınırlı kalmayıp Dünya’da felaketler yaşayan onlarca ülkenin imdat çağrılarına kulak verip örnek bir hareket sergilemiştir.

Günümüzde okul öncesi ve ilköğretimden başlayarak yediden yetmişe Kızılay bilinci oluşturma adına çok güzel etkinlikler yapılmaktadır. Ki bu güzel etkinliklere “ Türkiye Kızılay Derneği” yön vermektedir. Yeri gelmişken bu yıl yaptıkları çok güzel bir çalışmayın sizlerle paylaşmak istiyorum. Kızılay’ın resmi web sitesinde okullarımızdaki kutlamalar için kullanılmak üzere çok güzel ve orijinal materyaller hazırlamışlar ve bunları tüm okulların paylaşımına açarak büyük bir özveride bulunmuşlardır. Aşağıdaki linkten bu çalışmalara ulaşarak Kızılay Haftası’nın coşkusunu ve kutlama kalitesini biraz daha arttırabilirsiniz.

Ayrıca şapka, tişört, çanta, kupa ve hediyelik eşya gibi bir çok ürün ihtiyacınızı Kızılay’ın mağazasından tedarik ederek kendi ihtiyaçlarımızı giderirken Kızılay’a da anlamlı bir destekte bulunmuş oluyoruz.

İlkokul’da öğretmenlerimiz Kızılay zarfları dağıtırlardı. Ekonomik durumumuz iyi olmamasına rağmen küçük ya da bozuk para demeden içini mutlaka dolu gönderirdik. Ki yarın başımıza ne geleceğini bilemeyiz. Belki yaşayacağımız olası bir felakette bu damla olarak yaptığımız yardımlar bizlere de büyük bir iyilik olarak geri dönecektir. Bu bilinci, duygu ve düşünceyi küçük yaşta çocuklarımıza ve öğrencilerimize aşılamak çok önemlidir.

Türk toplumu tarihi boyunca yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilemiştir. Ve bu kadirşinas davranışlarını her fırsatta sunmaktadır. Türk Kızılay’ı da bu eşsiz gönül genişliğinde doğmuştur ki o ışık hüzmeleri günümüzde kocaman bir güneşe dönüştü ve artık tüm dünyayı aydınlatmaktadır.

Bu anlamlı haftanın coşkusuna sizlerle birlikte ortak olmak için 5 Kızılay haftası şiirinden oluşan videomuzu paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz:

Bu güzel şiirler sadece tören için değil, sınıflarda da kıta kıta okunarak çocuklar arasında mini değerlendirmeler yaptırabiliriz. Öylece Kızılay adına birbirinden ilginç fikirler ortaya çıkarma ortamını da geleceğimizin teminat biricik yavrularımıza sunmuş oluruz. Daha önemlisi bu bilinci küçük yaşlarda onların ruhuna aşılayarak bu iyilik bayrağının hiç yere düşmeden sonsuza kadar devam etmesine önemli bir katkıda bulunabiliriz.

YouTube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın: 
ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN.  
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ